Bio

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, trener wokalny.

Jej twórczość w subtelny sposób łączy elementy jazzu, muzyki world z akustyczną muzyką popularną. W swoich utworach przeplata  jazzowe kojące brzmienia, rytmy muzyki świata, lirykę tekstu oraz zapadające w pamięć melodie, tworząc spójną i unikalną całość.   Delikatne aranżacje i ciepłe akustyczne brzmienie wzbogaca pełnym energii przekazem i interpretacją.

Kasia jest absolwentką Berklee College of Music w Bostonie.
Zamknąwszy etap edukacji w Polsce wyjechała do Stanów, gdzie była świadkiem zderzenia wielu kultur i uczyła się od wyjątkowych osobowości, co wpłynęło na jej sposób komponowania i postrzeganie świata dźwięków. W Berklee mogła rozwijać się przy takich muzykach jak: Joey Blake (Gimme 5 & Voicestra Bobbiego Mc Ferrina i WeBe3), Rhiannon (Gimme 5 & Voicestra Bobbiego Mc Ferrina i WeBe3),  Marlon Saunders (Voicestra), Robin Mc Kelle, Armsted Christian, Mark Walker (Paquito DRivera) czy Dave Santoro (Sting). W Bostonie rozkwitła się nie tylko jako wokalistka, ale także jako wiecznie ciekawa świata autorka tekstów, kompozytorka i producentka.

W Stanach Zjednoczonych Kasia poznała muzyków, z którymi nagrała autorską płytę  „Violet River”. Krążek zawiera 9 piosenek. Brzmienie płyty jest dziełem Petera Kontrimasa, a jej produkcja – Kasi, Joey’go Blake oraz pianisty Rafała Rokickiego. Grają: Kazuyo Kurija na flecie, Rafał Rokicki na fortepianie (do niego także należą brzmienia Rhodes i wibrafonu), Zak Croxall na basie oraz Thomas Hartman na perkusji. Z materiałem z „Violet River” Rokicka występowała między innymi w USA, w Danii, oraz w Polsce. Wystąpiła na festiwalu „Ci Na Których Liczymy” organizowanym przez Jazz Forum oraz była finalistką konkursu „Krokus Jazz Festival” w Jeleniej Górze.

W międzyczasie rozwijała się jako songwriter. Jej piosenki zaczęły zdobywać uznanie międzynarodowych autorytetów muzycznych. Utwór „Dobre Dobranoc” o włoskim tytule „Un Sogno Nel Cielo” został włączony do repertuaru chóru Piccolo Coro dell’Antoniano i wydany nakładem Sony Music Italy.
„Who We Are” zostało wydane nakładem ZeitArt Records w Niemczech. „Five For You” wywalczyło dla autorki stypendium na międzynarodowy Songwriting Camp w Austrii. Ponadto piosenka ta utrzymywała się na pierwszym miejscu w kategorii jazzowej w plebiscycie www.ourstage.com, gdzie razem z „Letting Go” i „Flying In Dreams” zdobyła uznanie słuchaczy.

Jej utwory zaistniały w audycjach radiowych Dwójki i Trojki prowadzonych przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Pawła Brodowskiego oraz innych audycjach jazzowych.

W ostatnim czasie Rokicka występuje i pisze piosenki dla dzieci w ramach projektu „Strefa Dzieci”. Kompozycje z płyty „Piosenki na okrągły rok” zostały zauważone w Międzynarodowym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Koninie: „Świat Pełen Bajek” zajęła II miejsce, „Burza” – wyróżnienie.

Poza tym, Kasia współpracuje z Sienna Gospel Choir w Warszawie oraz pracuje nad polską płytą „dla dorosłych”.

Jak powiedział o niej Jan Ptaszyn Wróblewski: „…najbardziej pasuje mi ona do smooth jazzu, czyli takiej modnej odmiany, w której nie zawsze jazz jest prorytetem, ale w tym wypadku nie jest priorytetem i banał.” (Program III Polskiego Radia)

Prasa: „Przyszła kolej na małżeński duet pianisty Rafała i wokalistki Kasi Rokickich. Subtelność, dyskretny impresjonizm, delikatne harmonie i kultura brzmienia czyniły ich występ czymś wyjątkowym i niezapomnianym.”
Jazz Forum